Euroliga

Khimki osjetio kraljevsku srdžbu!

U prvom susretu 26.kola Eurolige važnu pobjedu (75:100) na dalekom gostovanju Podmoskovlju protiv Khimkija ostvarili su košarkaši Real Madrida.

Kraljevi su od samog starta poprilično lako dolazili do poena i polako gradili prednost koja je pred kraj prvog poluvremena prvi put bila dvocifrena,a pitanje pobjednika riješili su serijom 12:0 u trećoj četvrtini kada su pobjegli na nedostižnih +20 (50:70).

Tim Pabla Lasa su do uvjerljive pobjede vodili nezaustavljivi Fabien Caueur (22 poena, 4 skoka i 4 trojke) i Rudy Fernandez (15 poena, 5 asistencija i 5 trojki), 12 poena postigao je Gabriel Deck, 11 poena i 5 skokova upisao je Trey Thompkins, po 8 poena dodali su Walter Tavares (11 skokova i 2 blokade) i Sergio Llull (7 skokova i 5 asistencija).

Domaćine je sa 21 poenom i 5 promašenih trojki (2/7) predvodio Alexei Shved, 15 poena, 7 skokova i 4 asistencije nanizao je Malcolm Thomas, 2 poena manje uz 5 asistencija dodao je Stefan Marković.