Euroliga

Šarasova nada i dalje traje, Pedro se na Kanare vratio pobjedom!

U preostalim današnjeg susretima 26.kola Eurolige nove pobjede upisali su Žalgiris, Anadolu Efes i Herbalife Gran Canaria

Žalgiris je tokom utakmice sa Bayernom u više navrata imao dvocifrenu prednost koju su gosti u finišu “isfrizirali” (85:79). Šarasov tim su do važne pobjede vodili Grigonis (18 poena. 4 skoka i 3 asistencije) i Davies (16 poena, 4 skoka i 3 asistencije), 12 poena, 5 skokova i 4 trojke dodao je Westermann, dok se s druge sa 17 poena, 5 skokova i 3 trojke istaknuo Đedović.

Anadolu Efes je u prvom poluvremenu imao 9 poena minusa, ali u drugom poluvremenu je Atamnov tim odigrao sjajno i na krilima tandema Micić (16 poena i 5 asistencija)- Moerman (13 poena i 8 skokova) “okrenuo” Maccabi (71:79) kojem nije pomoglo Blackovih 18 poena.

Granca je na povratničkom debiju Pedra Martineza na domaćem terenuodradila rutinski posao protiv Dacke (84:64). Otočane je do prekida niza od 10 vezanih poraza sa 16 poena i 3 trojke vodio Eriksson, 10 poena dodao je Radičević, s druge strane bolji od ostalih sa 11 poena bio je Ozmizrak.